Welcome to Αντίπαρος!

ιδανική για παρέες

Το νησί της Αντιπάρου χαρακτηρίζεται από μαγευτικά τόπια, φιλόξενους κατοίκους, διασκέδαση πρωινή αλλά κυρίως  νυχτερινή , που θα χρειαστείς ένα φιλαράκι και μια καλή παρέα να μοιραστείς. Η Αντίπαρος δεν είναι το νησί που θα το απολαύσεις μόνος, όχι επειδή τα group και οι ομαδικές επισκέψεις απαιτούνται, αλλά γιατί όλη η αγάπη, η διασκέδαση και απλά οι ωραίες στιγμές σε κάνουν να αισθάνεσαι καλύτερα όταν ξέρεις ότι και οι φίλοι σου αισθάνονται το ίδιο.

Παναγιώτης Καμπάσης

ιδανική για οικογένειες

Η Αντίπαρος είναι ένα ιδανικό νησί για τις οικογένειες. O τουρίστας έχει την επιλογή να αφήσει τα παιδιά του στο σχολειό και να παίξουν χωρίς έννοιες. Η αυλή του σχολειού είναι το κύριο μέρος στο οποίο μαζεύονται τα παιδιά και παίζουν. Το χωριό είναι μικρό και συμπαθητικό οπότε δύσκολα χάνεται κάποιος. Αργότερα μπορούν να  απολαύσουν τα διάφορα μαγαζάκια και τέλος να πάνε σε κάποιο εστιατόριο για φαγητό.

Το πρωί οι οικογένειες πηγαίνουν συνήθως σε κάποια παραλία. Η πιο δημοφιλής παραλία του νησιού για οικογένειες είναι η Ψαραλυκή. Ο πολύτιμος ίσκιος της, η χρυσαφένια άμμος και τα γαλανά νερά της έχουν κερδίσει τις καρδιές μικρών και μεγάλων.

Αννούλα Σκιαδά